Ana Sayfa | Site Haritasi | Hakkımızda | İletişim | English
- Havaalanı Transferleri
- Otel Rezervasyonları
- Restoran Rezervasyonları
- Şehir Tanıtım Turları
- Özel İlgi Turları
- Profesyonel Rehber Temini
- Araç Kiralama
- Uçak Biletleri
- Tekne Turları
- Toplantı ve Konferanslar
- İletişim


1943'te Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi (1966). 1980'de doçent oldu. 1982'de YÖK'ün oluşturulmasından sonra üniversiteden istifa etti. Halkın Dostları dergisinin (1970) ve DBirikim dergisinin (1975) kurucuları arasında yer aldı. Demokrat ve Cumhuriyet gazetelerinde yazdı. Yeni Gündem dergisinin ve İletişim Yayınları'nın Genel Yayın Yönetmenliği'ni üstlendi (1984). Helsinki Yurttaşlar Derneği´nin uluslararası başkanlığını da yapan Belge halen Bilgi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi´nde Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünde öğretim üyesidir.


YALILAR ve İNSANLAR


Tarihsel ve kültürel miraslarla dolu olan ,yaşadığımız şehir İstanbul'un gözbebeği durumundaki ''Boğaziçi'ni ve barındırdığı eşsiz güzellikteki Yalılarını'' yakından tanıyacak ,içlerinde yaşanmış hayatları, tarihe çok uzun yıllardır nasıl tanık olduklarını ve günümüze kadar atlattıkları badireleri öğrenip,o yıllara doğru hep birlikte bir yolculuğa çıkacağız...

Bu yolculuğumuz sırasında aynı zamanda, Boğaziçi'nde yaşamış halkların Osmanlı İmparatorluğu'ndan günümüze kadar uzanan değişik kültürleri,yaşam biçimleri ve gerçek hikayelerini dinleme şansını bulacağız.Kısacası, muhteşem coğrafyamızın en değerli hazinesi ''İstanbul Boğaziçi'' üzerine her şey.!!!

Hemde hepimizin yakından tanıdığı ve çalışmalarını takdirle izlediğimiz ülkemizin konusunda yetiştirdigi en önemli isimlerin başında gelen Prof. Dr. Murat Belge'nin anlatımıyla..

Dunya Saglik Sok. 25/3 Taksim - Istanbul
Tel: +90 212 244 74 84 (Dahili 158) Fax: +90 212 297 81 50

© 2006 Upjet Travel